تور دریاچه گهر - 30 مرداد تا 2 شهریورماه 1397 (3 روزه)


دریاچه گهر
30 مرداد تا 2 شهریورماه 1397 
 
(3 روزه)
 
 
 
 
جاذبه های این سفر 
 
کمپ و استراحت در کنار دریاچه زیبای گهر
پیاده روی در حاشیه رودخانه گهر و دشت های سرسبز زاگرس
شنا و آب بازی در دریاچه گهر
شب نشینی و چای ذغالی
روزهای شاد و مفرح در کنار دریاچه زیبای گهر
 
 
 

تاريــــــخ حرکت: غروب سه شنبه 30 مردادماه 1397(حدود ساعت 11 شب)
تاريـــخ برگشت: آخر شب جمعه 2 شهریورماه 1397(حدود ساعت 12 شب)
محل حـــــرکت: تهران - میدان آرژانتین  
-----------------ثبت نام------------------

رزرو اولبه تــــور: علاقه مندان می توانند نسبت به رزرو این برنامه اقدام نمایند. نحوه رزرو در "صفحه رزرو تورها" توضیح داده شده است. 
 
واریز هزینه تور: بعد از تایید و واریز هزینه برنامه، ثبت نام افراد قطعی می گردد. رزرو تنها 24 ساعت معتبر است (لطفا بدون هماهنگی هیچ هزینه ای واریز نفرمایید)
 
هــــــــــزینه برنامه: 195 هزار تومن

محدودیت ثبت نام: این برنامه برای افراد زیر 12 و بالای 55 سال مناسب نیست.

 
----------------- اطلاعات مورد نیاز برای برنامه سفر ------------------ 
خدمـــــــــــــات:
 
 
حمل و نقل: متناسب با تعداد؛ مینی بوس، میدل یا اتوبوس 44 نفره مناسب برای مسیر اصلی و مینی بوس محلی برای مسیرهای فرعی و خاکی - چهارپا برا حمل بارهای سنگین (چادر، کیسه خواب و زیرانداز)
اقامـــــــت: کمپینگ (چادر مسافرتی در محل با امکانات محدود)
هماهنگی: سرپرست برای تمام مسیر
گــــــشت: گشت گروهی برای تمام نقاط مورد نظر در برنامه
بیـــــــــمه: بیمه حوادث و مسؤلیت
پذیرایــــی: این تور پذیرایی ندارد (امکان تهیه غذا و آذوغه به صورت محدود در کنار دریاچه وجود دارد و همسفران می توانند در صورت تمایل بخشی از مایحتاج خود را از این محل تهیه کنند)
 
 
 
تجهیزات مورد نیاز:
 
لوازم شخصی، کفش مناسب پیاده روی طولانی، کارت شناسایی معتبر، داروهای شخصی، لباس مناسب (گرم و ضد باران)
کیسه خواب یا پتوی مسافرتی، چادر مناسب طبیعت گردی*

*امکان استفاده از چادرهای گروه به صورت امانی وجود دارد
 
سختی برنــــامه: (این برنامه در دسته برنامه های طبیعت گردی نیمه سنگین طبقه بندی شده است)
 
1- مسافت طولانی تهران تا دورود (حدود 6 تا 8 ساعت)
2- پیاده روی های طولانی
3- کمپ در محل با امکانات محدود (توالت وجود دارد اما به دلیل عدم رسیدگی ممکن است مناسب نباشد)
 

 
 
 
 
----------------- توافق نامه ------------------

در ابتدای سفر برگه هایی تحت عنوان توافق نامه در اختیار همسفران قرار می‌گیرد که تنها در صورت امضا این توافق نامه امکان همراهی با گروه میسر می‌باشد.
مفاد توافق نامه در "لینک توافق نامه" شرکت در برنامه های گروه آمده است.

در صورت کنسلی تور یا انصراف مسافر طبق "قوانین انصراف از شرکت در تور" هزینه ها کسر یا بازپرداخت می شود.
  
----------------- اطلاعات بیشتر ------------------  
بیشـــتر بدانیم:
 
در میان رشته کوه های زاگرس و در دامنه اشترانکوه، دریاچه آب شیرین دائمی تشکیل شده که به صورت یکی از جاذبه های دیدنی استان لرستان و حتی کل کشور شناخته می شود. دریاچه گهر با وسعت 85 هکتار، به طول تقریبی 1700 متر و عرض میانگین 500 متر در ارتفاع 2360 متری از سطح آب های آزاد قرار گرفته است. این دریاچه زیبا در فاصله حدود 35 کیلومتری شهرستان دورود واقع شده و مسیر اصلی دسترسی به آن نیز از طریق همین شهر است. البته مسیر دیگری از الیگودرز برای دیدن این دریاچه وجود دارد که کم تردد تر از مسیر اصلی آن است.

دریاچه گهر در میان دره ای وسیع واقع شده و آب آن از ذوب برف های اشترانكوه و انباشت آب آن ایجاد می شود. دریاچه گهر مانند آبگیری است كه از چشمه ها، آبشارها و سراب های اشترانكوه پر شده و آب آن در تابستان و زمستان ثابت است. بیشتر سطح دریاچه گهر در زمستان یخ می بندد.

مسیر اصلی دریاچه از دورود شروع شده و پس از طی مسافت حدود 18 کیلومتر به انتهای آسفالت شده جاده می رسد. از این نقطه که به عنوان چشمه اول شناخته می شود، مسیر پیاده روی شروع شده که حدود 5 تا 6 ساعت (با سرعت متوسط پیاده روی) به طول می انجامد. مسیر ابتدا با شیب ملایم به سمت بالا شروع شده و پس از حدود 1 ساعت شیب منفی تندی آغاز می شود. مسیر شیب منفی حدود 2 ساعت زمان نیاز داشته که در انتهای آن چشمه دوم واقع شده است. بعد از چشمه دوم تا انتهای مسیر که دریاچه بزرگ گهر واقع شده حدود 2 ساعت دیگر زمان نیاز دارد.

در ضلع غربی دریاچه منطقه ای پارک مانند وجود دارد که به صورت محلی برای استراحت مسافران با تفکیک مجرد و خانواده ایجاد شده است. این محل دارای آب آشامیدنی سالم، روشنایی، توالت، پاسگاه انتظامی، ایستگاه امداد و کمک های اولیه و همچنین به دلیل وجود BTS دارای سرویس موبایل می باشد.

دریاچه دارای امکان شنا و ماهیگیری بوده که البته به دلیل عمیق و سرد بودن آن کمی برای شنا خطرناک به نظر می رسد. ماهی های موجود در دریاچه از نوع قزل آلای خال سیاه است که البته اکثر ماهیگیرانی که به منطقه مراجعه کرده اند نتوانسته اند بیش از 2-3 ماهی در روز شکار کنند.

سمت شمال و جنوب دریاچه چسبیده به کوه بوده و محل های زیادی برای چادر زدن ندارد. اما سمت شرق دریاچه منطقه ای جنگلی-ساحلی است که با طی مسافت حدود 1500 متر می توان به آن رسید. مساحت این جنگل زیاد نبوده و با حدود 15 دقیقه پیاده روی می توان به انتهای آن رسید. با طی حدود نیم ساعت در امتداد همین مسیر دریاچه کوچک دیگری که بیشتر شبیه به مرداب است نمایان می شود. این دریاچه به دریاچه دوم گهر معروف بوده و به دلیل دور از دسترس بودن، کمی بکر تر از دریاچه اول است.
 

 
 
نقشه آنلاین محل اجرای برنامه
 
  
 
عکس هایی از برنامه های قبل 
برای دیدن تصاویر بیشتر از این لینک های استفاده نمایید:

سفرنامه تصویری - دریاچه گهر - خرداد ماه 1388